Bardzo dobre wyniki przedstawicieli UJ CM w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

26 marca w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Na starcie trasy wiodącej ścieżkami leśnymi w okolicy Zalewu Zemborzyckiego stanęło blisko 560 biegaczek i biegaczy. Reprezentacja UJ CM pokazała wysoką klasę sportową, wygrywając wśród uczelni medycznych zarówno w klasyfikacji kobiet, jak i mężczyzn. Sukcesy odnotowalismy również w biegach indywidualnych.

Wśród kobiet na krótkim dystansie najlepsza w typie uczelni medycznych okazała się Iga Jastrzębska. Na dłuższym dystansie trzecie miejsce zajęła Anna Tofilska. W rywalizacji mężczyzn na dłuższym dystansie srebrny medal w typie uczelni medycznych wywalczył Adam Kozik.

W klasyfikacji drużynowej nasze zawodniczki zajęły bardzo wysokie 7. miejsce w klasyfikacji generalnej na 40 sklasyfikowanych uczelni, wygrywając oczywiście z dużą przewagą w typie uczelni medycznych. Mężczyźni uplasowali się na 19. miejscu wśród 60 uczelni z całej Polski, co również pozwoliło im cieszyć się ze złotego medalu w typie uczelni medycznych.

Na tegorocznych zawodach UJ CM reprezentowali:

• z Wydziału Lekarskiego:Anna Bieniasz, Agnieszka Cenda, Alexandra Janczewska, Iga Jastrzębska, Anna Kasprzyk, Katarzyna Łukoś, Martyna Narożniak, Natalia Nawrocka, Maria Nowak, Maria Sitko, Anna Tofilska, Ignacy Gałuszka, Grzegorz Ginter, Adam Kozik, Mateusz Orłowski, Maciej Sychta, Grzegorz Zalewski.
  • z Wydziału Nauk o Zdrowiu: Martyna Hałupka, Patrycja Klonowicz, Krystian Madej, Patrycja Pruś, Natalia Tłuczek;
  • z Wydziału Farmaceutycznego: Arkadiusz Banaczyk.

Opiekunami sekcji są mgr Zbigniew Janik, mgr Urszula Jabłońska oraz mgr Grzegorz Janik.

Data publikacji: 27.03.2022