Festiwal to wydarzenie skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale także studentów, doktorantów oraz osoby dorosłe chcące rozwijać się lub zmienić wykonywany zawód.
Na ponad 80 interaktywnych stoiskach wystawienniczych w sześciu strefach tematycznych, tj. inżynieria i technika, innowacje i technologie, medycyna i zdrowie, społeczeństwo i gospodarka, w tym kadry uczące i zarządzające oraz żywność, środowisko, rolnictwo i turystyka, swoją ofertę naukową i dydaktyczną zaprezentuje 17 małopolskich uczelni, pięć Instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz dwa Instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz.
W strefie tematycznej "Medycyna i zdrowie" będzie można spotkać się z przedstawicielami trzech wydziałów UJ CM: lekarskiego, farmaceutycznego oraz nauk o zdrowiu. Dla uczestników festiwalu przygotowali prezentacje na tematy związane z dietetyką, farmacją, ratownictwem medycznym, pielęgniarstwem czy położnictwem. Podczas Festiwalu zaplanowano warsztaty, pokazy naukowe, dostępna również będzie strefa doradztwa zawodowego oraz przestrzeń z przedstawicielami samorządów studenckich uczelni otwartych na bezpośrednie rozmowy oraz porady.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i odbywa się na podstawie biletu uzyskanego po wypełnieniu formularza rejestracji dostępnego na stronie malopolskaprzyszlosci.pl
Bilet uprawnia do wejścia w określonym dniu i przedziale czasowym, zgodnie ze wskazanymi danymi rejestracyjnymi.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, dla projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”