Na wystawie znajdą się niezwykłe zdjęcia historycznej dzielnicy Wesoła - zarówno współczesne, wykonane z użyciem drona (ich autorem jest Adam Koprowski, pracownik Biura Prasowego UJ), jak i fotografie archiwalne. Wszystkie zdjęcia będą opatrzone opisami, dzięki czemu zwiedzający wystawę goście będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tego szczególnego miejsca na mapie Krakowa.
„Wesoła – Wczoraj i Dziś" rozpoczyna prezentację szlaku historyczno-kulturowego Via Medicorum, którego celem jest upamiętnienie dziedzictwa tego niezwykłego miejsca, jakim jest ulica Kopernika. Znajdujące się tam zabytkowe obiekty, w których mieściły się krakowskie kliniki, szpitale oraz zakłady dydaktyczne, przez ponad dwa stulecia były miejscem walki o ludzkie zdrowie i życie. Doszło tutaj także do wielu ważnych dla polskiej i światowej medycyny odkryć. Napoleon Cybulski prowadził tu swoje pionierskie badania nad adrenaliną, Leon Marchlewski nad chlorofilem i hemoglobiną, Karol Mayer tworzył podstawy tomografii RTG, zaś Walery Jaworski polskiej gastrologii. Pracowali tam wybitni chirurdzy jak Ludwik Rydygier czy Maksymilian Rutkowski. Wszystkich znakomitych odkryć oraz wielkich naukowców pracujących w tym miejscu nie sposób wyliczyć.
Obecnie Wesoła staje się przestrzenią międzykulturowych i międzypokoleniowych spotkań. Wystawa na nowo odkrywa jej wizerunek. Historyczna dzielnica widziana z perspektywy lotu ptaka wygląda zachwycająco. Fotografie, które będzie można obejrzeć na ekspozycji, prezentują imponujące zabytki na tle pięknych panoram miasta ukazujących wielowarstwowość jego tkanki, a także różnorodność otaczającego krajobrazu. Wszystkie zdjęcia będą opatrzone opisami, dzięki czemu zwiedzający wystawę goście będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tego szczególnego miejsca na mapie Krakowa.
Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum jest patronem honorowym wystawy.