Karolina Brzegowy ponownie została laureatką konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Najlepsi z najlepszych! 4.0”, którego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności.
– Ogromnie cieszę, że po raz drugi znalazłam się w gronie wyróżnionych. Dzięki udziałowi w poprzedniej edycji "Najlepsi z najlepszych!" miałam możliwość prezentacji wyników swoich badań m.in. podczas Radiogical Society of North America Meeting (RSNA), największej radiologicznej konferencji na świecie odbywającej się co roku w USA – mówi laureatka.
Wsparcie finansowe, jakie w ramach ministerialnego programu otrzymują beneficjenci, może być przeznaczone właśnie na sfinansowanie uczestnictwa w międzynarodowych zawodach, konkursach i konferencjach czy na zakup materiałów i usług bezpośrednio związanych z tymi wydarzeniami.
Karolina Brzegowy jest absolwentką Wydziału Lekarskiego (studia ukończyła w czerwcu 2022 r.; do programu aplikowała jeszcze jako studentka VI roku kierunku lekarskiego), obecnie studiuje na pierwszym roku II stopnia kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Obecnie pracuje nad anatomicznym opisem wad naczyniowych u pacjentów poddanych leczeniu wewnątrznaczyniowemu na podstawie badań radiologicznych: konwencjonalnej angiografii oraz angiografii tomografii komputerowej. Opis anatomii wad naczyniowych ośrodkowego układu nerwowego jest niezbędny do dokładnego zrozumienia ich wpływu na krążenie mózgowe. Ponadto wiedza ta leży u podstaw dalszego rozwoju technik radiologii interwencyjnej oraz pozwoli uniknąć okołozabiegowych powikłań. Wyniki swoich badań Karolina Brzegowy przedstawi na najważniejszych międzynarodowych kongresach dotyczących anatomii i radiologii interwencyjnej.
– Chciałabym bardzo podziękować moim opiekunom naukowym, dr Agacie Musiał i prof. Jerzemu Walosze, za wsparcie, którego mi udzielają i pomoc w rozwoju naukowym – dodaje Brzegowy.
W 3. naborze do konkursu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” eksperci przeanalizowali pod kątem merytorycznym 119 aplikacji, spośród których do finansowania przekazano 104 wnioski na łączną kwotę ponad 10,6 mln zł. Przedsięwzięcia będą realizowane przez studentów 26 uczelni.