Ułatwienia dostępu

Studenci analityki medycznej UJ CM z dobrym wynikiem w ogólnopolskim konkursie

W pierwszych dniach maja w Warszawie odbyły się X Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne. W klasyfikacji końcowej studenci Wydziału Farmaceutycznego, reprezentujący Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych UJ CM, zdobyli trzecie miejsce.

Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne to konkurs skierowanym do studentów analityki medycznej/ medycyny laboratoryjnej z uczelni medycznych w całej Polsce.

Uczestnicy mierzą się z przypadkami diagnostycznymi z różnych dziedzin, z którymi na co dzień mogą spotkać się diagności laboratoryjni w pracy zawodowej.

W tegorocznej edycji konkursu UJ CM reprezentowali studenci analityki medycznej: Julia Siwak (V rok), Kateryna Velychko (IV rok) i Konrad Sawicki (IV rok).

Uczestniczyli w konkurencjach z zakresu hematologii, serologii, diagnostyki laboratoryjnej, diagnostyki molekularnej, analityki ogólnej, mikrobiologii i parazytologii. Zadania obejmowały m.in. analizę przypadków klinicznych, interpretację wyników badań laboratoryjnych, ocenę preparatów mikroskopowych oraz pracę z materiałem diagnostycznym.

Celem Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne jest zachęcenie studentów do poszerzania wiedzy i praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności z zakresu diagnostyki laboratoryjnej oraz sprawdzenie zdolności analizowania i wyciągania wniosków.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskich Symulacji Diagnostycznych naszą uczelnię reprezentowali studenci analityki medycznej: Julia Siwak (V rok), Kateryna Velychko (IV rok) i Konrad Sawicki (IV rok)