Ułatwienia dostępu

Prof. Anna Sowa-Staszczak ponownie w Radzie Doradczej ENETS

Prof. Anna Sowa-Staszczak związana z Katedrą Endokrynologii Wydziału Lekarskiego, kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Uniwersyteckiego, została ponownie powołana do Rady Doradczej European Neuroendocrine Tumor Society (ENETS). To wyjątkowe wyróżnienie ma szczególne znaczenie – prof. Sowa-Staszczak jest drugą Polką w historii pełniącą tę prestiżową funkcję.

ENETS (Europejskie Towarzystwo Guzów Neuroendokrynnych) to jedna z najważniejszych europejskich organizacji zrzeszających ekspertów zajmujących się nowotworami neuroendokrynnymi (NEN). Stowarzyszenie zostało założone w 2004 roku i obecnie liczy ponad 1500 członków. Promuje multidyscyplinarne podejście do diagnostyki i leczenia, integrując wiedzę specjalistów z różnych dziedzin medycyny, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy standard opieki oraz dostęp do nowoczesnych metod terapii.

W skład Rady wchodzi 40 przedstawicieli z całej Europy reprezentujących różne dziedziny medycyny (w tym onkologię, endokrynologię, medycynę nuklearną, gastrologię, chirurgię i inne), a także dwóch przedstawicieli pielęgniarek NET i rzecznik pacjentów. Członkowie Rady Doradczej są powoływani przez Komitet Wykonawczy Towarzystwa ( Executive Committee) i są jego organem doradczym.

Ponowne powołanie do Rady Doradczej ENETS stanowi wyraz międzynarodowego uznania dla dorobku naukowego, doświadczenia klinicznego oraz zaangażowania prof. Sowy-Staszczak, a także potwierdzenie wysokiego poziomu kompetencji kierowanego przez nią zespołu oraz jego roli w europejskiej współpracy naukowej i klinicznej.

Prof. Ann Sowa-Staszczak jest drugą Polką w historii powołaną do Rady Doradczej European Neuroendocrine Tumor Society (ENETS)
fot. archiwum SU