Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie dr Jacek Żak odebrał z rąk prof. Macieja Małeckiego, prorektora UJ ds. CM oraz prof. Jolanty Pytko-Polończyk, pełnomocnik prorektora CM ds. klinicznych, certyfikat i tablicę potwierdzające przystąpienie placówki do USSS.
Sformalizowanie współpracy w obszarze dydaktyki i badań naukowych otwiera nowe perspektywy dla studentów i kadry medycznej. Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących stanowi przestrzeń integracji wiedzy, doświadczenia i innowacji, sprzyjając praktycznemu kształceniu przyszłych kadr medycznych, rozwojowi działalności naukowej oraz wymianie doświadczeń pomiędzy jednostkami ochrony zdrowia w Małopolsce.
Przystąpienie do USSS umożliwi również pracownikom szpitala korzystanie ze specjalnych programów rozwojowych, w tym preferencyjnych warunków uczestnictwa w studiach podyplomowych realizowanych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego CM.
– Wierzymy, że to partnerstwo stanie się fundamentem wielu wartościowych inicjatyw, wzmacniając synergię pomiędzy światem nauki i medycyny oraz przyczyniając się do dalszego rozwoju ochrony zdrowia – komentował prof. Maciej Małecki.